Něco ke čtení

Na téhle stránce najdete odkazy na povídky nejrůznějších žánrů a také informace o mých knihách, kterých bude doufám stále přibývat.

Povídky

Pod tímto odkazem naleznete k přečtení mé povídky, které mám právo volně publikovat. Jedná se jak o příběhy ze života, tak o fantasy světy.

Kromě nich existují i další, s nimiž se můžete setkat například v časopise Pevnost nebo (snad) v některém z budoucích sborníků.

Knihy

Kniha Muffin a čaj vyšla v nakladatelství YOLI v březnu letošního roku. Váháte-li s koupí, můžou vám pomoci zkušenosti ostatních. Taky se můžete podívat na ilustrace nebo si přečíst jednu či druhou ukázku.

V dubnu 2019 pak vyšlo YOLI pokračování s názvem Koláčky a spiklenci. Hodnocení můžete sledovat či naopak udělit třeba na Databázi knih.

V současnosti se k vydání připravuje fantasy s názvem Ve stínu oskeruše, která vyjde v září 2019. Oskeruše je takový můj pet project, s ním jsem vlastně se psaním začal, ač od té doby prodělal mnoho úprav. Jedná se o ne zcela tradiční fantasy příběh se sociálním a ekologickým přesahem. Okrajově jde opět o LGBT+ tématiku, ale na rozdíl od Muffina tentokrát romantický vztah není hlavním námětem. Přečtěte si jednu nebo druhou ukázku.

Kromě toho je mým velkým snem, na jehož splnění pilně pracuji, aby v seznamu mých knih přibývaly další a další položky.

V současné době mám v různě pokročilých stádiích vzniku dva příběhy. Jeden je volné pokračování ze světa knihy Muffin a čaj, ačkoli hlavní hrdinové mi dali jasně najevo, že tentorát jim mám dát pokoj a že se spokojí s rolí vedlejších postav. Druhý aspiruje na postapo, ale zatím je dočista v plenkách. A kromě nich mi samozřejmě pořád straší v hlavě spousta nápadů. Snad se aspoň některé z nich postupně stanou z batolat a nedochůdčat přes neposlušné puberťáky slušně vychovanými, dospělými knížkami. A vy můžete při čekání zatím třeba nakouknout mezi povídky.