V stínu oskeruše

V stínu oskeruše je pracovní název chystané fantasy trilogie. Zavede vás do světa, v němž na vesnici lidé ještě ohýbají hřbet na svých políčcích, zatímco ve Čtyřměstí zuří průmyslová revoluce. V němž se Synové Země klaní své Matce, aniž by tušili, že je možná reálnější, než by se mohlo zdát. A že má svou vlastní agendu.

Kirovi, ve vsi známému též jako „ten malej čmoud vod Syvne“, je devět let, a dnes ho čeká setkání, které mu změní život… nebo ho možná postrčí tam, kam je mu předurčeno směřovat. O existenci Daria, tím méně Anastázie, zatím Kiro nemá valné ponětí. Natož aby si dokázal představit, že se z nich během pár let stanou jeho nejbližší.

Tady náš příběh začíná. A co bude dál? Na první pohled to zní až trochu moc klasicky – proroctví, daleká cesta, záchrana světa… Ale pod dávno ohranou písničkou se ozývají jiné tóny. Temnější, místy falešné… 

* * *

Kiro se neprosil o to, aby byl v rozpočítadle. A v proroctví už teprve ne. Ale když je člověk tím jediným, kdo může něco udělat, jednoho to tak nějak zavazuje. Vzato kolem a kolem, jestli už tedy musel být v proroctví, Kiro byl rád, že v něm je zrovna se svými dvěma nejdražšími a občas i nesnesitelnými přáteli. Mohlo to být mnohem horší.

Na cestu se vydali dobrovolně; nikdo je nenutil. Snad jen pocit odpovědnosti a spletitá síť náznaků, polopravd a zatajování. Ale ne lži. Lži ne, protože Tereza, ať je jakákoli, přece nikdy nelže.

Z té cesty se už nikdo z nich nevrátí takový, jakým byl… vrátí-li se vůbec. Ale co naplat, když je v sázce osud celého svě– ačkoli, moment. Nepřijímejme unáhlené závěry. Nic není takové, jak vypadá.

 

Pokud vás příběh zaujal, podívejte se na jednu z ukázek – prolog s první kapitolou, nebo úryvek z pozdějšího děje.