Něco o mně

Photo by Anna Musilová

Tak tohle jsem já. Theo Addair. Těší mě.

Leckoho možná napadne, že to není úplně české jméno. To je pravda. Vymyslel jsem ho totiž kdysi pro svou postavu v textové hře na hrdiny (RPG). A už mi tak nějak zůstalo.

Narodil jsem se na Královských Vinohradech v Praze. Zlí jazykové tvrdí, že to byl skoro Žižkov, ale já vím svoje. Za mých raných let ještě nebyly v módě všelijaké poruchy soustředění, hyperaktivita a ADHD, takže jsem byl prachobyčejný sígr a zlobidlo. Knížky mě ale většinou dokázaly přinutit ke klidovému režimu. Taky jsem byl vždycky divná holka a tady si můžete přečíst proč. Jsem (zpravidla šťastným) majitelem tří sourozenců.

Psaní je moje velká láska. Kromě toho rád zpívám, trochu hraju na kytaru, běhám, jezdím na kolečkových bruslích, baví mě učit se cizí jazyky a cestovat. Když zrovna nezuří mor, že jo.

 

Čím se můžu chlubit?

Pokud jde o psaní, v roce 2017 se moje povídky umístily v několika soutěžích (pak jsem to přestal zkoušet a radši se rovnou namachrovaně pustil do opravdických knížek).

  • Jedna z mých starších povídek se umístila v Ceně Karla Čapka.
  • Odplata zvítězila v soutěži O Dračí řád, pořádané webem MFantasy.
  • Blahoslaveni chudí duchem se umístili na 1. místě v Zimním spánku Triumvirátu.
  • V soutěži Vidoucí skončily povídky Inspekce a Babička na 8. a 10. místě, Babička vyšla v časopise Pevnost č. 09/2018.
  • Všechny tyto úspěchy mi v roce 2017 pomohly ke druhému místu v Přeboru autorů fantastiky.

Na jaře 2018 vyšla moje první kniha Muffin a čaj, kterou si můžete koupit třeba tady. Nechcete-li kupovat muffina v pytli, zde se dozvíte víc a na Databázi knih se zase můžete mrknout, co si o ní myslí ostatní.

A jestli se vám líbila, zde si můžete objednat její pokračování s názvem Koláčky a spiklenci.

V současnosti pracuji na třetí knize ze světa Daniela a Kita, i když ti dva jsou už unavení z toho, jak je pořád terorizuju, a trvali na tom, že tentokrát se spokojí s rolí vedlejších postav. Prý – a to cituju Daniela – by měli dostat prostor mladší. 

Z jiného (a přece ne tak jiného) soudku je pak fantasy série V stínu oskeruše, jejíž první díl vyšel v Laser books v září 2019 a druhý o rok později.

V únoru 2021 pak vyšla další fantasy kniha, tentokrát nefalšovaná (a přece ne úplně mainstreamová) young adult s názvem Hniloba v kořenech, která se mimo jiné věnuje tematice rasismu.