Něco o mně

Theo Addair

Tak tohle jsem já. Theo Addair. Těší mě.

Leckoho možná napadne, že to není úplně české jméno. To je pravda. Vymyslel jsem ho totiž kdysi pro svou postavu v textové hře na hrdiny (RPG). A už mi tak nějak zůstalo.

Narodil jsem se na Královských Vinohradech v Praze. Zlí jazykové tvrdí, že to byl skoro Žižkov, ale já vím svoje. Za mých raných let ještě nebyly v módě všelijaké poruchy soustředění, hyperaktivita a ADHD, takže jsem byl prachobyčejný sígr a zlobidlo. Knížky mě ale většinou dokázaly přinutit ke klidovému režimu. Jsem (zpravidla šťastným) majitelem tří sourozenců.

Psaní je moje velká láska. Kromě toho rád zpívám, začínám jezdit na motorce, baví mě učit se cizí jazyky a k budování kapitalismu přispívám prací v advokátní kanceláři.

 

Čím se můžu chlubit?

Pokud jde o psaní, v letošním roce se moje povídky umístily v několika soutěžích.

  • Dítě, které neumělo psát skončilo na 2. místě v Ceně Karla Čapka v kategorii krátkých povídek a přečíst si ji můžete ve sborníku Mlok 2017.
  • Odplata zvítězila v soutěži O Dračí řád, pořádané webem MFantasy.
  • Blahoslaveni chudí duchem se umístili na 1. místě v Zimním spánku Triumvirátu.
  • V soutěži Vidoucí skončily povídky Inspekce a Babička na 8. a 10. místě.
  • Všechny tyto úspěchy mi pomohly ke druhému místu v Přeboru autorů fantastiky.

Na jaře 2018 vyšla moje první kniha Muffin a čaj, kterou si můžete koupit třeba tady. Nechcete-li kupovat muffina v pytli, zde se dozvíte víc a na Databázi knih se zase můžete mrknout, co si o ní myslí ostatní.