S barvou ven

Vždycky jsem byl divná holka.

Před vydáním knihy Koláčky a spiklenci jsem navázal spolupráci se spolkem Prague Pride, který mimo jiné provozuje poradnu S barvou ven. Polovinu výdělku z prodeje knihy věnuji právě této poradně. Proč? Protože před časem pomohla i mně. A taky proto, že – jak je ostatně vidět na ne tak úplně ilustračním obrázku vpravo – jsem byl navzdory všem snahám vždycky divná holka :))  Pokud chcete, můžete si přečíst víc.

 

A pro koho je poradna určena? Především pro lidi z LGBT+ komunity, kteří uvažují o svém coming outu či se ho přímo obávají. Také však pro jejich rodinu a přátele, kteří se zde mohou dozvědět, jak svoje blízké v podobné situaci nejlépe podpořit.

To nejlepší na poradně ale je, že vám tady poradí přímo lidi, kteří mají se stejnou nebo podobnou situací osobní zkušenost. Dokážou proto skvěle vyslechnout, pochopit, ba i pomoci utřídit myšlenky tam, kde ještě zmateně krouží hlavou.

Práce poradny je neocenitelná. Pokud se s podobnými otázkami potýkáte, neváhejte se na ni obrátit. A pokud jen trochu můžete, zvažte, zda byste její činnost nemohli také podpořit. Ať už nikdy ničí syn či dcera, kamarád či kamarádka, brácha či ségra… nemusí dopadnout jako Filip.