Hledám pomocníky!

O co se jedná?

Přemýšlím o nové knížce. Vlastně už asi rok a půl, ale teď začíná dostávat jasnější obrysy. Nechci ji ale odfláknout. Nechci – a nemůžu, s čistým svědomím – vycházet jenom z vlastní zkušenosti.

Hledám trans*, genderfluid a non-binary lidi ochotné podělit se o více či méně ze svých zkušeností a prožitků.

Ne, nebojte se, že budete vystupovat v nějaké knížce. Ostatně se bude jednat o fiktivní příběh fiktivních lidí, které rozhodně nehodlám vytvářet podle konkrétních živých předloh. Všechno bude absolutně důvěrné, přesně do té míry, která vám bude vyhovovat. To, o čem budete ochotní mi říct, zůstane jen mezi námi. Jde mi jen o to, abych svou budoucí knižní postavu založil na širších základech, než je život jedné jediné osoby. Je možné, že jí přidělím myšlenku nebo zážitek inspirovaný zrovna tím vaším, ale nikdy ne tak, aby bylo možné v tom konkrétního člověka poznat.

Co od vás vlastně chci? I tohle je zcela na vás. Jestli mi chcete popsat svůj příběh vlastními slovy, nebo jestli vám pošlu pár otázek a vy mi odpovíte na ty, na které se vám bude chtít. Nebo mi třeba napíšete jen jeden jediný malý střípek, historku nebo drobnost, kterou považujete ve světle své identity za zajímavou nebo důležitou. Jestli budete ochotni odpovědět na doplňující zvědavé otázky, nebo raději něco sepíšete a už se k tomu nebudete chtít dál vracet. Nikoho nechci do ničeho nutit.

Kromě toho, až (jestli, ale já věřím, že ano) projekt dospěje do fáze prvního rukopisu, budu vděčný také několika dobrovolníkům z vašich řad, co by měli zájem si ho přečíst a říct mi svůj názor na něj.

A dál? Pokud z toho všeho opravdu vyjde knížka, dočkáte se v ní poděkování, ať už anonymně v rámci obecných díků všem, kdo pomohli v rámci této výzvy, nebo i pod vaší zvolenou přezdívkou či jménem, jak budete chtít. A taky samozřejmě získáte tu knížku. V neposlední řadě přispějete k tomu, aby příběh, který se pokouším vytvořit, byl naší společnou živou zkušeností a aby v něm zazněl respekt a podpora.

Chápu, jsou to poměrně slabé odměny, zvlášť když není jisté, že se knížka opravdu dočká svého zrození, ale hmotnější formu poděkování bohužel zatím nabídnout nemůžu.

Každopádně pokud někoho z vás tenhle projekt zaujal, nebo se třeba jen chce na cokoli zeptat blíž, budu moc rád, když se mi ozvete kamkoli – na mail, facebook, instagram – a domluvíme se.

Předem moc díky všem.

S láskou,
Theo

6 thoughts on “Hledám pomocníky!”

 1. Ušlechtilá myšlenka s „dobrým“ úmyslem, jimiž bývají často dlážděny cesty k branám pekelným… 😉 Takže konkrétní poenta, či jádro pudla tkví v čem? 🤔

 2. Ahoj tvuj projekt mě velice zaujal. Jsem ftm muž a jsem na úplném začátku své cesty. Jestli budeš chtít můžu nak pomocí.
  S láskou Edmund Pekárek.

  1. Ahoj, díky moc, to bych byl rád. Můžu poslat mailem takové hodně obecné otázky, anebo mi můžeš napsat o sobě a svých zkušenostech to, co sám chceš a co považuješ za důležité nebo třeba jen zajímavé. 🙂

 3. Hi, can I still get involved? And do you mind talking in English? I’m some kind of genderqueer/nb (afab) and Czech makes me feel really disphoric. I’m pretty young and still trying to ~discover my true self~, I guess. Anyway, I’ll be happy to help you

  1. Hi, thank you for your offer. I guess that I’ve got enough feedback already, but I might take you up on that for beta reading of the draft manuscript (provided you’re still interested then). The text would be obviously in Czech though.
   Thanks again. I wish you best luck <3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *