Koláčky, s barvou ven! (se vzkazem od Kita a Daniela speciálně pro vás)

 Moje milé, moji milí,

s obzvláštním potěšením vám dnes přináším jedno překvapení. Doufám, že se vám bude líbit tak jako mně. Je to vlastně malý dárek pro každého z vás čtenářů, kteří rádi pomáháte druhým. Maličký hřejivý pocit u srdce, a přitom vás nebude stát ani o kačku navíc.

Zakoupením každého výtisku knížky Koláčky a spiklenci totiž přispějete na dobrou věc!

 


 

Kde a jak budou Koláčky pomáhat?

 

Napřed dáme malý úvod – Prague Pride není jenom průvod

Spolek Prague Pride zná leckdo jen kvůli letnímu festivalu a průvodu. Jeho záběr je ale daleko širší, od osvěty až po pomoc a podporu lgbt+ komunity. Jednou z těchto činností je provozování poradny S barvou ven.

 

Poradna sbarvouven.cz

Poradna byla založena v důsledku jedné velmi tragické události – z našeho světa odešel mladý kluk, který v něm kvůli homofobii a předsudkům pro sebe neviděl místo. Cílem poradny je proto nabídnout pomoc lidem, kteří si v podobné situaci nemají s kým promluvit, bojí se svěřit svému okolí, nebo třeba jen chtějí vše napřed probrat s někým, kdo je lépe pochopí, než „vyjdou s barvou ven“. S tím vším zde pomáhají  mentoři a mentorky, kteří mají s coming outem osobní zkušenost.

 

A co s tím tedy mají společného Koláčky?!

Protože si myslím, že práce poradny S barvou ven je velmi důležitá a užitečná, rozhodl jsem se věnovat jí půlku peněz, které mi přinese prodej knihy Koláčky a spiklenci. Na neurčito, napořád, prostě dokud se mezi vámi najdou ti, kdo si knížku koupí, podělíme se s poradnou fifty fifty.

 

To je pěkný, Theo, ale slibovals vzkaz od Kita a Daniho.

Jo, to je pravda! Tak tady je máte – trochu vážné, trochu praštěné a skákající si do řeči, jak je znáte a milujete. Já se zatím loučím, moc se těším, co budete říkat na Koláčky, a doufám, že se uvidíme na Světě knihy!

 

Kit (potichu): Už můžu, jo?

Daniel (snaží se nesmát): Bude to jenom napsané, takže můžeš víceméně kdykoli.

Kit: A jo. Tak ahoj všichni! Slyšel jsem, že nás pořád ještě máte docela rádi a dokonce vás zajímá, jak jsme se měli ten rok, co Dani už nechodil na Obrtín.

Daniel si rezignovaně složí hlavu do dlaní.

Kit (šťouchne ho do ramene): Ale no tak, vždyť to nebylo zas tak… No, i když… Každopádně, o tom jsem úplně mluvit nechtěl. Stavoval se tu Theo…

Daniel: … protože prostě nemůže člověka nechat v klidu žít…

Kit (důrazně): … a my jsme ho moc rádi viděli, dokonce i Daniel. Ale hlavně! Přinesl nám novinku, a víš co, Dani, řekni to ty.

Daniel (konečně zvedne hlavu): Dobře, řeknu. Ale jen proto, že to je pro změnu něco důležitějšího, než jak se máme a jestli budeme mít psa. To nikoho nezajímá. A jestli ano, tak by si ti lidé měli najít nějakou jinou zába–

Kit: Huš! Novinka, cariño.

Daniel: Ehm. Ovšem. Totiž… (zvážní) … musím říct, že byly v mém životě chvíle, kdy bych hodně ocenil možnost promluvit si s někým bez obav z posměchu nebo odsouzení. Třeba i anonymně a na dálku. Občas se člověk cítí úplně sám a má strach se komukoli svěřit.

Kit (bezostyšně si ukradne Daniho ruku): Právě. Ale Theo říkal, že dneska už něco přesně takového existuje! To je fakt bezva!

Daniel (přikyvuje): Myslím, že ta poradna S barvou ven, o které Theo mluvil, může spoustě lidí opravdu pomoci. Mám radost, že vy, vaši přátelé a známí už máte možnost se na ni obrátit.

Kit (nedočkavě ho přeruší): Vážně to udělejte, jasný? Jestli se bojíte, co by řekla mamka nebo nejlepší kámoš – hej, já jsem měl tehdy taky trochu nahnáno, co si bude myslet Ondra. Znáte Ondru Majera, že jo? My jsme takhle jednou…

Daniel (přitiskne mu dlaň na pusu): Děkujeme, Cristiane. Abych to zkrátil – chci poděkovat vám všem, kdo poradnu podpoříte. Možná i díky vám někdo najde pomoc, kterou potřebuje.

Kit (pořád s rukou na puse): Hmm mmhm hmhmmm!

Daniel (ucukne rukou a nevěřícně se obrátí na Kita): Tys mi olízl ruku! Kolik ti je, pět?!

Kit (vítězoslavně): Prostě nestárnu, nezáviď. Ale tak prosím, když ti to olizování tak vadí…

Daniel (maličko nepřítomně): Ehm, takže… co jsem to. Ano. Takže moc děkujeme, a…

Kit: A přijďte zas, ale teď už musíme běžet. Tak zatím!

 

7 thoughts on “Koláčky, s barvou ven! (se vzkazem od Kita a Daniela speciálně pro vás)”

 1. Už teraz mám „Koláčky a spiklenci“ objednané a netrpezlivo prešľapujem a modlím sa aby si kníhkupectvo pohlo a čo najrýchlejšie mi ju doručilo, inak sa asi zbláznim! 😁

 2. Teď o víkendu jsem zhltal obě dvě knížky. milý autore děkuji za krásný zážitek, už dlouho mne tak nic nepohltilo! přeji mnoho úspěchů s tvorbou, životem. Pája

 3. Dagmar Lavrenčíková

  Dobrý den, zakoupila jsem si na začátku léta obě knížky. Chtěla bych Vám poděkovat, protože jsem si uvědomovala při jejich čtení vnitřní svět svého syna v době jeho dospívání,o kterém jsem nic netušila,tedy v době, než dostal odvahu se svěřit.. Děkuji

 4. Dobrý večer, myslím, že ód na tyto dvě knížky jsem zapěla už dost 🙂 Vzkaz od kluků mě vážně pobavil 😀
  Koláčky jsem kupovala a četla teprve nedávno, a je to přesně to pokračování, o kterém jsem snila. Mimochodem, na instagram jsem vám něco napsala do directu, nemusíte to nutně číst, ale byla bych moc ráda 😉
  Dobře, závěrem přeji hezký zbytek dne a tak dál.
  S pozdravem
  Eleanor Grossmanová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *