Křtiny a narozeniny v jednom – to se hned tak nepoštěstí!

Ve čtvrtek 8. 3. 2018 slavilo nakladatelství YOLI v Café Kampus už 4. narozeniny. Kromě vyhlášení nejúspěšnějších YOLI knih loňského roku (na prvním místě Tíha vesmíru od Jennifer Niven) a upozornění na novinky chystané pro rok letošní (těším se hlavně na Jednu želvu za druhou) byl na programu i křest a malá autogramiáda Muffina. A jak nejlépe stylově pokřtít knížku s takovým názvem? No samozřejmě, že čajem. Této nevděčné úlohy se ujala moje kamarádka Bára, a ačkoli měla v úmyslu knížku pokřtít spíše symbolicky, organizátoři ji něžně, leč neústupně donutili pořádně ji namočit 🙂 Ještě ji mám doma schovanou, celou od čaje. Knížku, ne Báru.

 

Na akci byla spousta milých lidí, z nichž některé si ke své hanbě nepamatuju jménem. Ale snad se ještě někdy potkáme a napravím to.

Bylo senzační seznámit se osobně s lidmi z nakladatelství, hlavně s Janou Balharovou, s níž jsme na Muffinu pracovali a která ke mně projevovala kromobyčejnou trpělivost, i s Radkem Blažkem, který celou oslavu naplánoval a zorganizoval k zářivé dokonalosti. Kromě nich jsem poznal i moc sympatickou spisovatelku Annu Musilovou, její knížka vyjde v Yoli v létě a moc se na ni těším, takže až bude známo více podrobností, určitě se tu o ní ještě zmíním.

Oslava byla opravdu vyvedená, dokonce i narozeninový dort nakladatelství byl celý z muffinů! 

Myslím, že Kit by si to doopravdy užil. Daniel možná taky, ale byl by stejně nervózní jako já! Tímto se omlouvám všem zúčastněným za projev a dovolím si vás ujistit, že – tak jako Daniel – líp píšu, než mluvím.

Další fotky z akce jsou v galerii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *