Májová koláčková soutěž

Je první máj, lásky čas. Den, kdy byste si měli najít rozkvetlou třešeň a buď pod ní někoho políbit, nebo si pod ní aspoň přečíst nějaký zamilovaný příběh.

Taky je tedy svátek práce, o tom možná zase jindy.

A u příležitosti tohoto významného dne tady máme soutěž. Co, soutěž! Dokonce dvě soutěže!

 

Kde soutěžit?

Nejprve bych asi měl varovat, že soutěž probíhá na Instagramu. Tady jsou jen pravidla, protože jsou dlouhá. Udělat soutěž dohromady pro Instagram, Facebook i lidi mimo oboje by bylo komplikované a na Instagramu vás je nejvíc. Omlouvám se tedy těm, kdo mezi ně zrovna nepatříte, snad to někdy příště napravím.

 

Proč soutěžit dvakrát?

A proč jsou soutěže dvě? Protože napřed měla být jedna, o Koláčky. Jenomže to poslední, co bych si přál, je naštvat ty nadšence a skalní fanoušky, kteří mají knížku objednanou nebo dokonce předobjednanou, či už si ji koupili. Úplně je slyším: „To jsem si ji nemusel kupovat, Theo! Mohl jsem ji vyhrát!“ Takže jedna soutěž bude opravdu o Koláčky s věnováním, zatímco ta druhá… ne. Čtěte dál.

 

Jak soutěžit?

Jeden člověk se může zúčastnit jen jedné soutěže. Nevím, jestli to budu umět zkontrolovat na 100 %, ale prosím, dodržte toto pravidlo. Když si duplikátu všimnu, vyškrtnu ho z obou soutěží.

Do soutěže se zapojíte přímo pod dvěma dnešními příspěvky na Instagramu s obrázky Daniela a Kita z obálky knihy Koláčky a spiklenci.

V příspěvcích budou stručně zopakována tato pravidla:

  • sledovat mě na Instagramu přinejmenším v době losování vítězů,
  • vložit pod příspěvek komentář – co v něm má být, to už bude napsáno u každého z obou příspěvků o soutěžích,
  • sdílet na profilu – ale pozor! Ne ten příspěvek o soutěži, ale oznámení o „Koláčcích s barvou ven“, v příspěvku mě označte a přidejte všechny tři hashtagy (samozřejmě si klidně doplňte vlastní): #muffinacaj, #kolackyaspiklenci a #sbarvouven. Použijte k tomu tento obrázek (klidně screenshot):

 

Jak vyhrát?

Prostě mít štěstí! Každá soutěž bude mít tři vítěze, vylosované automatickým programem. Uzávěrka soutěže je ve čtvrtek 9. května ve 22:00. Losování a vyhlášení vítězů proběhne ideálně hned poté, v horším případě někdy do rána.

 

Co vyhrát?

No, buď Koláčky…

V soutěži o Koláčky samozřejmě knihu Koláčky a spiklenci s podpisem a osobním věnováním podle vašeho přání (s vaším jménem, jménem někoho, komu chcete knihu darovat, s konkrétním požadavkem typu „napiš mi tam Všechno nejlepší k narozeninám“, nebo naopak nekonkrétním ve stylu „něco si, Theo, vymysli“… anebo klidně i bez věnování, jen s podpisem).

Vyhranou knížku vám můžu poslat poštou nebo předat osobně na Světě knihy v Praze v sobotu 11. května. Domluvu na osobním předání jindy radši nenabízím, protože by se mnou pravděpodobně byla těžká.

 

… anebo ne-Koláčky:

V soutěži o ne-Koláčky vyhrajete krátký bonusový text z muffiního světa podle vašeho přání a nálady, v rozsahu kolem jedné normostrany. Můžete si vybrat postavy, hlavní či vedlejší, téma, situaci, nebo jen něco z toho a ve zbytku se nechat překvapit. Můžete si vymyslet, že chcete, aby postavy pluly na parníku, jely na velbloudech nebo skákaly padákem – v případě hodně praštěných nápadů se ale vystavujete nebezpečí, že se v textu objeví menší či větší nesmysl, například o vesmírných lodích nevím ani ťuk. Můžete si taky poručit, že budete v textu i vy – pak ale vězte, že jelikož vás neznám, můžu vás tam napsat jen do té míry, kolik mi o sobě prozradíte.

Omezením je, že žádné postavě nebudu nadmíru ubližovat, rozhodně žádnou nebudu zabíjet, a text bude dětem a mládeži přístupný 🙂

Tuto výhru vám můžu zaslat elektronicky e-mailem, a pokud budete chtít, taky vám ji vytištěnou, případně též podepsanou nebo něco v tom duchu, co by se vám líbilo, zaslat poštou či předat na Světě knihy.

 

Pochybný hrnečkový bonus

Bonusová (nebo možná spíš malusová) výhra společná pro obě soutěže je jeden velmi ošklivý, a tudíž zaručeně vlastnoručně vyrobený, šišatý keramický hrneček s muffinem. Navzdory vzhledu je ale použitelný na pití, jen v myčce a mikrovlnce bych ho radši nepokoušel. Vyhraje ho ten, čí komentář o hrnečku se mi bude nejvíc líbit. Ano, tahle kategorie je naprosto subjektivní a neférová. Jo, a taky pokud o tak ošklivý hrneček nestojíte, tak si o něj v komentu nepište! Pokud byste ho ale z nějakého důvodu chtěli, třeba abyste se mohli smát, že Theo neumí dělat hrnečky, postup bude na instagramu pod soutěžními posty. O předání hrnečku platí totéž, co o předání samotné výhry.

 

Závěrem

A to je, myslím, všechno. Pokud tu najdete chyby, nejasnosti, nebo se budete chtít na cokoli zeptat, pište – ideálně Direct Message na Instagramu. Odpovím, a případně i zde opravím.

Hodně štěstí a krásný prvomájový den!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *