Sen o oskeruši

reindeer-2524815_1920

Sen o oskeruši je název knihy, jejíž děj předchází události v knihách Na kraj světa i Čtyřměstí. Podle původního plánu se má Sen o oskeruši číst až po obou výše zmíněných dílech, nicméně jistým naprosto nedisciplinovaným čtenářem bylo empiricky ověřeno, že to jde udělat i úplně obráceně (ahoj, Kryštofe!). Vyspoilerujete si tím teda tak trochu dvě záležitosti, ale žít se s tím dá.

Kapitoly budou vycházet tady na webu jakožto blogové příspěvky a pro přehlednost budou odkazy na ně přibývat i zde dole na stránce.

(Pssst! Pokud nemáte rádi poněkud krutá překvapení, rolujte dolů na trigger warnings. V opačném případě rovnou na postupně zveřejňované kapitoly knihy Sen o oskeruši hupsněte tudy.)

Syvne si stáhla z ruky

chlupatý palčák a vděčně se usmála přes okraj misky plné čerstvé krve na Tychka, který jí nádobku vtiskl do dlaně.

Seznámíte se s Kirovými rodiči a zjistíte, jak že se jim vlastně žilo v oněch severních zemích a proč se jednoho dne sebrali a vydali se zrovna do takové zapadlé záhorské díry, jakou je Mokrý důl.

„Já pojedu,“

ozvalo se za ním tiše, ale odhodlaně.
Obrátil se a spatřil bledou Mariju, jak stojí ve dveřích a mezi prsty nervózně cupuje lem haleny.

„Syvne je moje přítelkyně, a já jsem jí proti těm pazgřivcům nemohla pomoct. Pojedu s Gavrilem a zkusíme ji přivíst zpátky.“

Dozvíte se, jaká byla Marija, než se z ní stalo to, co se z ní stalo. Možná vás překvapí, co ji k jejímu pozdějšímu osudu vlastně přivedlo.

A mimochodem, kdo ví, jestli se podobně rychle a bezstarostně nemýlíme i v lidech, které potkáváme kolem sebe na ulici…

On a Syvne

mají jen jeden druhého. Když začne příslovečný led praskat pod nohama, kdo se zastane jich?
Někdy člověk nemá možnost volit mezi dobrým a špatným, ale jen mezi zlým a ještě horším. A buď jak buď, vlastní rodina má přednost.

Budete svědky pozvolné změny atmosféry od radostné a nadějeplné po totální zoufalství (neříkejte, že jsem vás nevaroval). Budete sledovat řetězce událostí, jednotlivě poměrně nevinných, které však ve své souhře povedou k následkům, které by nikdo nečekal. Přesvědčíte se, kam vede cesta dlážděná dobrými úmysly.

Trigger warning

(but also spoiler alert)

Pro ty, kdo chtějí být raději varováni i za cenu toho, že přijdou o nějaké to překvapení, tady mám trigger warnings. Srolujte níž pod ten škaredý rádoby ozdobný oddělovač. Naopak NEROLUJTE NÍŽ, pokud nechcete SPOILERY.

Pro bližší informace mi klidně napište.

Děkuji za pozornost.

  • znásilnění, sexuální zneužívání u postavy dle dnešních měřítek nezletilé (popsané, zmiňované)
  • posttraumatická stresová porucha
  • smrt zvířete
  • smrt hlavní postavy
  • potrat / narození mrtvého dítěte
  • sebevražda

Odkazy na zatím vydané kapitoly:

kapitola 1

kapitola 2

kapitola 3

kapitola 4

kapitoly 5+6

kapitola 7

kapitola 8

kapitola 9

kapitola 10

kapitola 11

kapitola 12

kapitola 13

kapitola 14

kapitoly 15 a 16

kapitola 17

kapitola 18