Něco o mně

Photo by Anna Musilová

Tak tohle jsem já. Theo Addair. Těší mě.

Leckoho možná napadne, že to není úplně české jméno. To je pravda. Vymyslel jsem ho totiž kdysi pro svou postavu v textové hře na hrdiny (RPG). A už mi tak nějak zůstalo.

Narodil jsem se na Královských Vinohradech v Praze. Zlí jazykové tvrdí, že to byl skoro Žižkov, ale já vím svoje. Za mých raných let ještě nebyly v módě všelijaké poruchy soustředění, hyperaktivita a ADHD, takže jsem byl prachobyčejný sígr a zlobidlo. Knížky mě ale většinou dokázaly přinutit ke klidovému režimu. Taky jsem byl vždycky divná holka a tady si můžete přečíst proč. Jsem (zpravidla šťastným) majitelem tří sourozenců.

Psaní je moje velká láska. Kromě toho rád zpívám, trochu hraju na kytaru, jezdím na kolečkových bruslích, baví mě učit se cizí jazyky a k budování kapitalismu přispívám prací v advokátní kanceláři.

 

Čím se můžu chlubit?

Pokud jde o psaní, v roce 2017 se moje povídky umístily v několika soutěžích (pak jsem to přestal zkoušet a radši se rovnou namachrovaně pustil do opravdických knížek).

  • Jedna z mých starších povídek se umístila v Ceně Karla Čapka.
  • Odplata zvítězila v soutěži O Dračí řád, pořádané webem MFantasy.
  • Blahoslaveni chudí duchem se umístili na 1. místě v Zimním spánku Triumvirátu.
  • V soutěži Vidoucí skončily povídky Inspekce a Babička na 8. a 10. místě, Babička vyšla v časopise Pevnost č. 09/2018.
  • Všechny tyto úspěchy mi v roce 2017 pomohly ke druhému místu v Přeboru autorů fantastiky.

Na jaře 2018 vyšla moje první kniha Muffin a čaj, kterou si můžete koupit třeba tady. Nechcete-li kupovat muffina v pytli, zde se dozvíte víc a na Databázi knih se zase můžete mrknout, co si o ní myslí ostatní.

A jestli se vám líbila, zde si můžete objednat její pokračování s názvem Koláčky a spiklenci.

Z jiného (a přece ne tak jiného) soudku už na vás skoro pokukuje fantasy série V stínu oskeruše, jejíž první díl vyjde v Laser books na podzim či v zimě 2019.