Svět knihy 2018

Včera jsem byl na veletrhu Svět knihy 2018 na výstavišti v pražských Holešovicích. Cestou na místo ve mně byla maličká dušička. Kdo byl na křtu Muffina a čaje na Yoli narozeninách, nebo aspoň viděl video, ten ví proč. Ano, mluvení s lidmi není moje silná stránka, a mluvení na pár desítek lidí najednou už teprve ne. Což byl přesně zážitek, který účinkování na besedě o LGBT tematice v literatuře slibovalo.

Ono se pak lidem těžko věří, že je člověk spisovatel, když nedokáže dát tři slova dohromady bez zakoktávání a výplňových „ééé“, že ano.

Nicméně jednou jsem se dal na vojnu, tak jsem musel bojovat, jak říká Kitova máma, a musím říct, že po nervózním začátku už to šlo skoro samo. Jednak díky fundované společnosti Martina Bečana a Jakuba Pavlovského, s nimiž byla diskuse jedna radost a kteří jako bonus zajistili, že nezavládne trapné ticho, když zrovna nebudu vědět, co říct. A jednak – a asi i především – díky skvělému publiku, které poslouchalo, reagovalo, kladlo dotazy a celkově budilo dojem, že ho naše povídání zajímá. Připravené židle byly obsazené do takové míry, že si někteří nadšenci dokonce posedali po stranách na zem.

Díky vám všem, co jste na akci dorazili, a samozřejmě taky všem těm, kdo si po skončení besedy neváhal přijít pro podpis nebo fotku. Omlouvám se, že jsem vás naživo povětšinou z naší online známosti nepoznal, ale každý jeden z vás mi tím udělal obrovskou radost!

Děkuju a těším se na setkání při nějaké další milé příležitosti!

 

P.S.: Ale Bob a Bobek jsou bráchové. Rozhodně.

7 thoughts on “Svět knihy 2018”

  1. Díky 🙂 To je jen takové pidishrnutí. Kdybych se měl rozepisovat o svém nadšení, byla by z toho snad další knížka.. akorát ne moc zajímavá :))

    1. Flattery will get you everywhere ^^ 😀 Zatím mám rozhodně co psát.. až mi dojde inspirace, zkusím seznam :))

     1. Na bezduché lichotky mě neužije, nemusíš se bát. Ale máš pravdu, že otevřou cestu kamkoli :D. Myslel jsem to vážně, poklona tvému psaní a originalitě. S takovou by i ten seznam byl čtivo :D. Ale samozřejmě přeci jen upřednostním příběh ;).

 1. Mrzí mě, že jsem na tvoji knížku a celý web narazila až teď. Ach jo! Alespoň bych měla pořádnou záminku na ten Svět knihy jet… 0:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *